Proč volit Schwarzenbergera

Televyzi nemám a rádio neznam. Ale při lezení sem zaslech, že prý je nějaká volba prezidenta a protože to bylo na bouldrovce, došlo my, že se nebude jednat o výbjer cesty na masiv Prezident na právém břehu Labského údolí, nýbrž že se bude vybýrat hlava státu.

Vybrat vhodného kandidáta pro mne zas takový oříšek není, mám sakra všeobecný rozhled a o kdekom leccos vím.

č.1 Paní Roittrovou obdivuju jako skvělou muzikandku. Kdo by si nevzpoměl na „Madam Soul“ a její hyty: Lásko, voníš deštěm, Měli jsme se potkat dřív nebo Markétka. Ale bude to stačit na prezidentský post?

č.2 Pan Fischer je schopný a šikovný. Z téměř ničeho vytvořil dlouho prosperující cestovní kancelář, měly snad i nějaké letadlo. Ale prezident? To asi ne. Ani jako první „dáma“.

č.3 Paní Bobušíkovou si pamatuju z vtipných politických estrád s panem Šimkem, ale v posledních pár letech z ní nějak vyprchalo natšení.

č.4 Psal jsem, že pana Fischera nechci ani jako manžela od prezidentky, tak přece nebudu volit jeho paní?

č.5 Pan Sobotka je socan. A nechci mít prezidenta s rovnátkama.

č.6 Pan Zeman má skvělé lahůdkářství. To uzený od něj, to se jí samo, o klobáskách ani nemluvě. Ale bůček nemá s Hradem moc společného. Ani naložený v Becherovce.

č.7 Pan Franc – držitel patentu na hřejivou Alpu, tzv. „Francovku“, ta promrzlého tak prohřeje, až chytne správnou barvu.

č.8 O tomto jediném kandidátovi (Dienstbier) nic nevím, ačkoliv to „-Bier“ uš jsem někde zaslech.

č.9 A proto budu volit pana Scharzenberggera. Celý dětství jsem zíral na akční filmy, jak mu tam hrajou ty svaly. A to, že dělá prezidenta někde v jižní Americe v tý Kaliformii mi nevadí, aspoň má zkušenosti s polytykou.
[ad#ad-pod-clankem]

Proč volit Schwarzenbergera
5 (100%) 2 hlasůs